631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ha fertőtlenítették és kapott orvosságot akkor Ön sokkal többet nem tehet érte. Legyen tiszta meleg helyen a hüllőknek erős a regenerálódó képessége és jól bírják a koplalást. Itatni próbálja. Nem tudom kivel beszélt de azért érdemes lenne egy teknősös szakorvossal megnézetni. Dr. Sátorhelyi Tamást merem ajánlani, a neten megtalálja.
Kedves Kérdező! Miként már madárparkunk levelezési címéről feleségem már megválaszolta - a fácánoknak most kezdődik a vedlési idényük. Ennek során különösen a galléros fácánok, így az aranyfácán is minden dísztollukat elveszítik, melyek pár hét alatt pótlódnak. A minél szebb, egészségesebb új tollazat elérése és a vedlési időszak alatt a madár immunrendszerének erősítése céljából emelt szintű ásványianyag és vitaminkiegészítést ajánlott adni. Az élénkebb színek elérésében segít a reszelt sárgarépa karotintartalma is.
Kedves Gazdi! Találgatásoknak nincs értelme, vigye állatorvoshoz a cicát!
Ha vérellátása is sérül (és elhal), vagy nem érzi (rágni fogja), vagy nem tudja mozgatni (és beakad mindenhova vagy zavarja mozgáskor), akkor amputálni kell.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Ha tömör, akkor szövetszaporulat (daganat vagy granuloma), ha puha, akkor megszúrhatta (tályog, tüske, toklász stb.)...