631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
A madarak lábán lévő gyűrűk az egyedi azonosítószámot tartalmazzák. Ez a legtöbb esetben pl. H 00 0000 06 001 - Magyarország, egyesület sorszáma (ha nem egyesületi tag, akkor 00), tenyésztői kódszám, kelési év, madár sorszáma.
Ez teljesen normális macskaviselkedés! Aggodalomra semmi ok!
Sajnos anélkül, hogy látnám, nem tudok okos választ adni!
Igen, természetesen, lehetnek már kölykei tavasszal. Az "elfogadás" attól függ, hogy milyen az adott kutyus vérmérséklete. Ha a mamát elfogadta, akkor szerintem a kicsiket is el fogja. Azért nem árt némi óvatosság.
A méretkülönbség kutyáknál nem akadály. Injekciós halasztás tényleg létezik. Hormoninjekció, sok mellékhatással. Vagy marad a jól bevált tüzeléskori 3 hetes elzárás, majd az ivartalanítás. Ivartalanítás előtt tényleg jó, ha egyszer tüzelt már az eb.