631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Jó lenne kicsit többet tudni az esetről ahhoz, hogy bármiféle véleményt lehessen kialakítani. Pl. ilyeneket: volt-e röntgen vizsgálat, volt-e labor vizsgálat az ízületi váladékból, volt-e vérvizsgálat (Lyme-kórra irányuló vizsgálattal kiegészítve), ha voltak, ezek milyen eredményre vezettek? Milyen típusú gyógyszereket és mennyi ideig kapott az állat? Sajnos ez az az eset, amikor a kérdésére egyelőre csak kérdésekkel tudok válaszolni. Amit javasolni tudok: keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést.
Az ékszerteknős sajnos elég agresszív fajnak számít. Vonatkozik ez az egymással és a más fajokkal szembeni viselkedésre is. A harapdálás hátterében azonban nem mindig aggresszió áll; sokszor eleségnek tekintik az ember kezét vagy a másik társ végtagjait. Amennyiben nem jönnek ki egymással úgy a különzárás az egyetlen megoldás. Ha ilyen harapós, akkor kisgyereket nem szabad együtt hagyni velük felügyelet nélkül.
Ezt így sajnos nem lehet megmondani, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A tartási körülmények és a fehéredés jellege nélkül még tippelni sem nagyon lehet - emellett egy kép is segíthetne. Több információra lenne szükség ahhoz, hogy közelebb kerülhessünk a megoldáshoz.
Könnyen lehet, hogy megevett néhány meggymagot, ez azonban nem feltétlenül jelent problémát (nem elhanyagolható szempont, hogy mekkora a teknős). Mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma tisztázása érdekében. Ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy mitől étvágytalan a teknős és hogyan lehet ezen segíteni.