631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ez a vírus nyulakra nem veszélyes és embertől sem kaphatja el.
Ezt így látatlanban nem tudjuk megmondani, mutasd meg egy állatorvosnak!
A kérdésre sajnos csak kérdéssel lehet válaszolni: Milyen teknős? Mekkora? Milyen körülmények közt van tartva?
Általában minden gond nélkül tartható más ékszerteknőssel együtt. Fontos szempont, hogy lehetőleg azonos méretű állatok lakjanak egy akváriumban. Etetés során javasolt külön tenni őket, így felügyelhető az egyedi táplálékfogyasztásuk. Rendszeresen ellenőrizni kell a teknősöket, ha verekedést tapasztal, úgy mindenképp az állatok elkülönítése javasolt.
Ezek alapján elképzelhető, hogy valamilyen légzőszervi fertőzésben szenved az állat. Amennyiben az étvágya is csökkenne vagy egyéb tüneteket (pl. hasmenés) tapasztal az az állapot rosszabbodását jelenti. Mindenképpen gyógyszeres kezelésre van szükség, állatorvossal való konzultációt javaslok.