631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ha önmagát tépi az legvalószínűbben ásványianyag, vagy fészekanyaghiány miatt történhet. Hasonló okok miatt tépheti lakótársa is. A hiány pótolandó, szükség esetén, ha a tolltépést másik madár követi el, egymástól elkülönítendők. Amennyiben rögzül a rossz szokás, úgy sok esetben már nem is lehet leszoktatni róla a madarakat.
Kedves Cicatulajdonos! A sajátkezű varratkiszedést nem javasolom. Inkább vigyék vissza abba a rendelőbe a cicát, ahol ivartalanították. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
A leírtak alapján legfeljebb találgatni lehetne, de annak nem sok értelme van. Meg kellene inkább vizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, mi ez a váladék és honnan jön ponotsan? Csak ezután lehet arról beszélni, mi legyen a kezelési mód. Szóval, nem tudok mást tanácsolni, vigyék a kutyát állatorvoshoz!
A jelenség az átlagon felüli domináns megnyilvánulás egyik formája. Nem normális. Ivartalanítassa a kutyát Vegyen vissza a kutya elkényesztetéséből. Tegyen nevelési lépéseket a dominancia ellen Egy yorki is falka állat !!!
A szorulás nagyon tág fogalom, ennek alapján semmiféle véleményt nem lehet mondani. Azt sem tudni, hogy mi idézte elő, azt sem, hogy mennyiire súlyos, és azt sem, mi volt az injekció, amit az állatorvos adott. Úgyhogy ezek alapján biztosan nem lehet megmnondnai, hogy mikor fog hatni a szer. Ezt talán attól az orvostól kellene megkérdezni, aki adta.