631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ennek sok oka lehet, a leggyakoribbak: parazitás fertőzöttség (pl. tetvesség), gombás bőr-/szőrfertőzés, vitaminhiány illetve egyéb betegségek. Ezek elkülönítése és a szakszerű kezelés érdekében mindenképpen el kell vinni az egeret állatorvoshoz.
A feljavításra rengeteg féle vitaminkészítmény áll rendelkezésre (tabletták, paszták, cseppek, granulátumok). Ezek mindegyike (egyéb hasznos hatásaik mellett) növeli az állat étvágyát, ellenállóképességét és javítja szőrminőségét is. Állatpatikákban beszerezhetők. Táplálásra pedig jó(!) minőségű, száraz macskatápot ajánlanék. A "fejlötyögéssel" kapcsolatban nem tudok állást foglalni, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
Igaz, hogy a háromszínű macskák csak nőstények lehetnek, ez az ún. nem nemi kromoszómákhoz kötött színöröklődés. Ha esetleg kandúr a háromszínű állat, akkor biztos, hogy hermafrodita, és terméketlen, mint hím egyed. A joghurtos kérdésre nem tudom a választ.
Hosszabb-rövidebb idő után szépen megszokják egymást. Az, hogy tojást is raknak-e, a tartási körülmények minőségétől (kalitka és odú méret, táplálás, stb.) és a kettőjük közt kialakult kapcsolattól is függ.
A nőstény ivartalanításával várni kell a tüzelés befejeződése utántól 3 hónapig. A kan meg fog gyógyulni, a szőr ki fog nőni a tasakján. Akár már most ivarérett lehet, de 9-10 hónaposan biztosan. Vigyázni kell már rá a következő tüzelésnél befedezheti a szukát!!