6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Üdv! Minden állat beszerzése előtt az első, legfontosabb dolog az információ gyűjtés. Érdemes minél több adatot gyűjteni az adott állatfajról és annak igényeiről. Több tartási cikk is található az interneten, melyeket érdemes elolvasni. A második lépés, hogy felmérjük képesek vagyunk-e az állat igényeit kielégíteni, kialakítani a számára megfelelő életteret. Amennyiben ez nem jelent számunkra problémát, akkor belevághatunk a leendő, tartásra szolgáló hely elkészítésébe. A felnőtt axolotl mérete elérheti az akár 30 cm-es hosszúságot is, ennek megfelelően egy állat számára egy 50X100 cm alapterületű akváriumot szükséges biztosítani, 20-25 cm-es vízmélységgel, melyben kényelmesen mozoghat. Az akvárium berendezése ízlés dolga, aki egy kis természethű életteret kíván kialakítani, tölthet az aljára sódert, ültethet vízinövényeket, és faágakkal, kövekkel gazdagíthatja a látványt. Az így elkészített akváriumot az erre alkalmas akváriumszűrővel tarthatjuk tisztán. A tartás kritikus pontja a víz hőmérséklet, az axolotl-ok ugyanis 14-18 C fokos vízben érzik magukat jól. Mint minden kétéltű az axolotl-ok is ragadozók, így a kereskedelemben kapható ragadozó halaknak árusított fagyasztott eleségek megfelelőek a takarmányozásukhoz. Az axolotl-ok beszerzése nem bonyolult, több állatkereskedésben is megtalálhatóak, valamint kétéltűekkel és hüllőkkel foglalkozó weblapok hírdetési rovatjának gyakori szereplői. Ezen kívül terrarista és akvarista börzéken, vásárokon is gyakran találkozhatunk velük. -Éva
A macskák által terjeszthető illletve terjesztett fertőzések területén sokkal több a tévhit és az idejétmúlta információ, - mint a valóság. Természetesen az esetleges fertőzés veszélyét nagymértékben befolyásolja a környezet, a táplálék, a környezetben éllő más állatok és a macskát érő higiénia és ápolás. Nem a gyereket kell megelőző oltatásaokkal ellátni, hanem a macskát, - erre vonatkozólag minden jobb állatorvos megfelelő tanácsokkal tudja Önt ellátni. Ajánlom figyelmébe a MACSKA és GYERMEK című DVD-t! http://bolthely.hu/4tappancs/id/00157_Macska___Gyermek
A csőr leírt elváltozását általában rühatkák okozzák. Megfelelő atka elleni kezeléssel gyógyítható.
Kedves Érdeklődő! Igen erre külön nem tértem ki, hogy ha díszhalakat pótol (ez különösen a sügérek esetében érvényes, mert ők területvédők, ezért az újakat betolakodónak nézik), hasonló fejlettségűt szerezzen be. Ez pontylazacoknál, pontyfélék többségénél nem jelent problémát, mert nem bántják kisebb méretű fajtársait, de a vitorláshal ezek szerint már nagyméretű. Ezért jobb rögtön vásárlásnál kisebb-nagyobb csapatot beszerezni a különböző fajokból, indokolt esetben. Ha jól értem a xifó külön van rakva, mert beteg a szeme, egy általános fertőtlenítő nem árt (az előírt mennyiségben), pár nap után le kell cserélni a víz kb. 30 %-át és újra megismételni a kezelést, de csak az előírt adag 50 %-val. Ha úszóhólyag problémája van a halnak, akkor billeg, koordinációs zavarai vannak, fűtő kell az elkülönített halnak is, különben megfázik és beteg lesz, ez lehet attól is! Semmiképpen nem tanácsos a nagy vitorlást mellé rakni, mert biztosan bántaná, főleg ha legyengült. Ha a xifó akváriumába helyezi az új kis vitorlást befőttesüveggel együtt, akkor nem fertőzi meg a beteg hal. Így a befőttes üvegben sem csökken a víz hőmérséklete (mert fűteni kell a kis 22 literest is!). Ha megjavul a xífó, akkor berakható mellé a kis vitorlás is. Ha elpusztul, jó alaposan ki kell tisztítani a helyét (üveget, kavicsot, dekorációt, növényeket stb.) Nem tudom, hogy a nagy vitorláshal mekkora méretű akváriumban van, de ne kísérletezzünk vele, már eléggé megőrülhetett (magánytól, ill. ivarérettségtől), nem tanácsos más halakkal összerakni... esetleg nagyon gondosan kiválasztva. Ha nagyobb az akvárium, egy otthon készített méretre vágott fakeretre (pont olyan széles mint az akvárium, és olyan magas, mint a vízszint) erősített szúnyoghálóval el lehet választani a két állatot, így a szűrés az egész medencében áramolni tud. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
A feltett kérdésre így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Ilyen tüneteke sokféle probléma okozhat, a kölykök fiatal kora miatt még olyan lehetőségek is erősen szóba jöhetnek, mint a veleszületett problémák, vagy fejlődési rendellenességek. Alapos vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy érdemben lehessen véleményt mondani. Beszéljék meg a kérdést alaposan az állatorvosukkal és kérjék a segítségét.