6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Nem tudom, időszerű-e még a válaszom (internetes módon ilyen kérdéseket nem igazán célszerű feltenni, mert a válasz megérkezéséig már akár időszerűségét is vesztheti a probléma), de csak azt tudom mondani, hogy ezzel a gonddal ebben az alomban már közel sem biztos, hogy eredményt lehet elérni. A születés utáni napokban történő váratlan kölyökelhullások hátterében legtöbbször olyan okok állnak, ami még a születés előtti időre vezethető vissza. Lehet fejlődési rendelllenesség, vagy például az anyakutya herpeszvírusos fertőzöttsége, stb... Célszerű mindenképen állatorvosi segítséget igénybe venni. A még meglévő kölykök érdekében is, és a későbbi újabb fedeztetés előtt is.
Ezt a problémát okozhatja egyszerű esetben parazitózis (férgesség). Ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang).
Nem kell őket szétválasztani, nyugodtan együtt maradhatnak, csak sokat kell velük foglalkozni, egyszerre, és külön-külön is. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu