6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
A sok vízivás és a hányás valőszínűleg a veseműködés elégtelensége miatt alakult ki. A vese állapotáról tájékozódni lehet a vizelet vizsgálatával, de pontosabb eredményt ad a vér biokémiai vizsgálata. A vese működése nem állítható helyre, de a megfelelő gyógyszeres kezelés és gyógytápok etetése képes javítani a macska állapotát.
Visszaöklendezett táplálék a legvalószínűbb, amit okozhat párzási hajlam és begygyulladás is (ha "kikente magát" a madár, úgy az előbbi esélyesebb). Ha a "tünet" orrváladékozással jár, úgy légúti fertőzés is lehet. Langyos vízzel mossa le a "ragacsot" és kísérje figyelemmel a madár viselkedését. Ha tüsszög, gubbaszt, tollazatát felborzolja, akkor vigye állatorvoshoz.
A kutyákon a herpeszvírusok a kölykök korai elhullását okozzák, ezért csak a szukákat kell vakcinázni kétszer: a tüzeléskor és a várható ellés előtt 1-2 héttel. Jelenleg csak egyféle vakcina van forgalomban ami a válsztás lehetőségét kizárja. Az oltóanyag meglehetősen drága, egy kombinált oltóanyag árának többszöröse.
Kedves Gazdi! Ennyi információ alapján lehetetlen megválaszolni ezt a kérdést. Ha nem bízik jelenlegi kezelőorvosában, kérjen szakvéleményt egy ortopédiában jártas állatorvostól. Lakhelyéhez legközelebb az alábbi linken talál ellátóhelyet: www.kisallatortopedia.hu Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A kezelőorvos iránymutatása az elsődleges, de az ilyen jellegű sérülések gyógyulása több hetet is igénybe vehet. Ha késedelmes, jelentkezzenek állatorvosuknál kontrollvizsgálatra. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor