6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Kedves Gabriella! Egy pár napig tartó helyi érzékenységen kívül más változás nem történhet a szakszerű mikrochip beültetést követően. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves gazdi! A leírása alapján elképzelhető, hogy rohama volt a cicának. A macska kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nehéz válaszolnom, mivel a levélből nem derült ki mi a kutyus baja (diagnózis hiányzik). Feltételezve a súlyát, a gyógyszermennyiség nem tűnik rossznak, bár ehhez látni/vizsgálni kellene... Az, hogy reménytelen vagy sem, ahhoz megintcsak látni kellene a kutyát és a leleteket (vagy legalább az utóbbit), viszont ha a megfelelő dózisban adott gyógyszerek nem segítenek, akkor valószínűleg nagy a probléma. Szerintem ezeket a kérdéseket a kezelőorvosnak is (vagy aki a kardiológiai vizsgálatot végezte) tegye fel!
Kedves GAzdi! Tévhit, hogy a benti macska nem lehet bolhás, mi emberek is bevihetjük kintről a bolhapetéket... A bolhairtásra a Frontline Combo tökéletes csepp (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban/ház körül elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray). A sebesre vakarás valószínűleg a bolhaekcéma miatt van. Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Tehát irány az állatorvos! Ha olvasna a témáról >>
A kutyájuk igen szép életkort élt meg eddig, és akárhogy is szeretnénk, minden kutyaélet véget ér egyszer. A leírtakból azt látom, hogy az Önök uszkárja befordult a "célegyenesbe" és szépen lassan, de elmenni készül. Azt ajánlanám, hogy ne akarjanak túl nagy csodákat, inkább könnyítsék meg neki az elmenetelt, ha úgy érzik, hogy itt az idő rá. Ennyit megérdemel 17 évnyi szeretet után! (És tanácsolom ezt úgy, hogy saját magamnak is volt 18 és fél éves kutyája. Az utolsó 1 évet nem kívánom egyetlen kutyatartó társnak sem. )