6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Anélkül, hogy látnám, nem tudok biztosat mondani. A leggyakoribb elváltozás az epulius, ami egy nagyobbrészt jóindulatú daganatos betegség, de van rosszindulatú formája is, ami a csontokig hatol. A másik lehetőség a papillomatózis ami szintén daganat, amit vírusok idéznek elő. Persze lehet ez miliáris gyulladás is, vagy egyéb. Keresse fel állatorvosát aki elvégzi a szükséges kezelést is és a daganat alapján felméri az eltávolítással járó költséget. Üdvözlettel: dr. Stark Róbert
Kedves Virág, Ha nincs komoly sérülés, elegendő a napi kétszeri Betadine-os fertőtlenítés, séta idejére (főleg, ha esik az eső) be lehet kötözni, hogy ne szennyeződjön. A karom idővel visszanő, de ez sokáig fog tartani. Pár napig érzékenyebb lehet a terület. Ha kutyája erősen sántít, gennyesedést, gyulladást tapasztal, forduljon állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A macska féregtelenítése valóban negyedévente kell, hogy megtörténjen. A tablettát testtömeg kilogrammra adják, nem biztos, hogy egy tabletta elegendő.Fontos tudni, hogy a különbözõ féregtelenítõ készítmények a férgek különbözõ típusai ellen hatékonyak. Vannak olyan készítmények, amelyek csak a bizonyos férgek ellen hatékonyak, ezzel szemben a Drontal termékcsalád a macskák férgeinek összes típusa ellen hatékony. Illetve azt is jó lenne tudni, hogy helyesen adja be a tablettát. Biztosan lenyelte a cica? Ha nme biztosa benne, akkor inkább bízza állatorvosra.
Kedves gazdi! Az ivartalanítás segíthet, mielőbb javasolt elvégeztetni.Több kutya egy háznál, nem mindig fér meg könnyen, javaslom elolvasni alábbi cikkünket: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Gazdi! Homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal sokat lehet tenni a cica immunrendszerének erősítése érdekében. Azonban a gyógyulási esély nagymértékben függ attól, hogy mely vírusos betegség áll a háttérben! Az elérhető eredmény attól is függ, hogy mennyi tartaléka van még a cica szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához. Ha már a homeopátiás kezelést saját tapasztalatok alapján is ismerik, talán nem mondok újat azzal, hogy egy ilyen kezelés alkalmával igen sok tényezőt figyelembe kell venni, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, amikor a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetésre is sor kerül, abból a célból, hogy megismerhessem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea