6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Tudtommal jelenleg nincsen olyan készítmény, ami megoldást jelentene a problémára.
Könnyen lehet, hogy semmi baj nincs, csak kell egy kis megszokás az új helyen (a helyváltozás komoly stressz tényező, ami önmagában is okozhatja a tapasztalt tünetet). Amíg az ürüléke nem folyik, addig nem kell aggódnia. Próbálkozzon mást is etetni vele, hátha lesz valami, amit ő is szívesen elfogyaszt, és amitől sűrűsödik a kakija is.
elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találták (aki adta, valószínűleg tudja, emlékszik, hol volt az)... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Mocsári teknős info >>
Több lehetséges ok is felmerül a nyálzás kapcsán. A fogíny gyulladása, vagy az idegentest beékelődése is előfordulhat. Ok lehet még például a calicivírus okozta macskanátha is. Ami még nagyon valószínű, az a nyálmirigy gyulladása, vagy kemikáliák, esetleg toxikus anyagok felvétele. Ha a nyálzás nem csak egyszeri tünet volt, akkor a nyálmirigy gyulladására gondolnék. Ennek kezelésére gyulladáscsökkentők és antibiotikumok adása szükséges. Irány az állatorvos..
El kellene valahogy szeparálni őket, mert a kicsinyeit védi, neki fog menni a kutyának, ha azt érzi, hogy bánthatja a kiscicókat. Akár az élete árán is megvédi őket..