6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Bármilyen altatógéppel történő altatásnál előfordulhat az, hogy a légcsőtubus megsérti a légcsövet, és emiatt egy kis ideig légzőszervi tünetek állnak fenn, de ez legtöbb esetben hamar gyógyul, és nem szokott nagyon súlyos lenni. Miután a műtét 4 napja volt, ebbe még beleférhet ez is. De az sem elképzelhetetlen, hogy valami más baj is van a légzőszerveknél. Ezt azonban csak egy alapos mellkasi és légzőszervi vizsgálat tudja esetleg alátámasztani, beleértve pld mellkasröntgent is, vagy ha szükséges, egy endoszkópos vizsgálat. Szóval, ha a következő napokban nem lesz javulás, a jövő héten meg kellene nézetni.
A gyógytápot nyugodtan megeheti, ha a hasmenés megszűnik akkor össze lehet keverni a normál táppal. A normál táp arányát fokozatosan kell emelni. A tablettákat az előírt adagban és ideig kell szedni / nem lesz tőle semmi baja a kutyának.
A szőrhullásnak több formája és oka is lehet. Ha az egész testfelületre kitejdedt fokozott szőrhullásról beszélünk (úgy sejtem leveléből, hogy erről van szó), akkor ez leginkább a szervezet egészében, annak egészségében, egyensúlyában, úgynevezett homeosztázisában keresendő elsődlegesen. A bőr a legnagyobb szerv, és mint a többi szervet is belülről lehet igazán táplálni. Nem fog egy ilyen problémát sampon megoldani, de a megfelelő táplálás már valószínűleg. Ha szőrhagymák ill. az azokat körülvevő szövetek nem kapják meg a megfelelő táplanyagokat ahhoz, hogy egészségesek, erősek legyenek, akkor nem is tudják a funkciójkat megfelelően ellátni.Persze egyéb szisztémás megbetegedés. hormonális zavar, veseprobléma stb. is lehet a háttérben, de elsődlegesen mindig a táplálás hiányosságaiból, hibáiból eredő diszfunkciókra kell gondolni.Csak egy megjegyzés: gondoljon bele, hogy azoknak a szerveinek, amik nem látszanak a külvilág felé (vesék, máj, szív, stb.) is "hullik a szőre". Miután kóbor macskáról van szó és nem tervezi befogadni, állatorvoshoz vinni, így nem sok mindent tehet érte.
Ha a kutyus közérzete jó, valószínűleg nincs nagy baj, nem kizáródott sérvről van szó. Valami miatt begyulladt az a terület, lehet, hogy sérült. Azért meg kellene mutatnia az állatorvosának.
Lehet. Tudni kellene hogy milyen összetételűek a tabletták és milyen nemű a kutya, minden esetre felboríthatják a hormonháztartását. Legvalószínűbben elhúzódó nemi érésre lehet számítani.