6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
A növekedést elsősorban a genetikai alapok befolyásolják.A hiányos táplálás okozhat fejlődésben visszamaradást,de ilyenkor a kutya láthatóan sovány is./A kondíciójáról nem esett szó a leírásban./Normál esetben a csontok hosszfejlődése egy ilyen közepes méretű kutyánál 10 hónapos kor körül megáll,ezért lehet hogy már nem fogja tudni befolyásolni.
Azt, hogy mi lehet a probléma, így látatlanban, vizsgálat(ok) nélkül biztosan nem lehet megmondani (főleg úgy, hogy két állatorvos is látta már, mégsem született megfelelő eredmény). Azt javaslom, keressenek egy szemészettel specialitásként foglalkozó állatorvost (sok ilyen van) és neki mutassák meg a kutyájukat ill. a szemét.
Ezt a kérdést a kezelő állatorvossal kell megbeszélni! Ő tudja, hogy mit, és miért.
Igen, életben maradhat és hosszú évekig szenvedhet és akár fertőzhet is. El kellene vinni állatorvoshoz, hogy meggyógyuljon. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Fogköves, állatorvoshoz kellene vinni, eltávolíttatni!