6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Kedves Csilla! Természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok az Ön által leírt tünetekre, problémákra is (ami persze nem kevés!), mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és akár még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután a kutyusok számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezeléseket. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencein, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a kutyus szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) A távolság nem akadály, megoldható a terápia akkor is, ha messze laknak a fővárostól. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Elsősorban a régióban működő MME tagjaitól számíthat segítségre, közösségi oldalon jelen vannak civil önkéntesek (pl. Columba Madárvédő Egyesület). Érdemes lehet megkeresni madárkórházat, madármenhelyt, de talán egyeztetést követően beviheti a legközelebbi állatkertbe is. A beszállítás feladata általában a megtalálóé. Sok-sok galamb hír itt>>
Sajnos képről nem tudom megállapító,mi lehet ez. Vizsgáltassa még a macskát állatorvossal rendelőben!
Kedves Éva Attól függ mennyire súlyos az atkafertőzés. Ha nagyon, akkor a cseppentés nem szokott elegendő lenni, olyankor injekciót ad az állatorvos, amit kéthetente megismétel, három alkalommal. Ha a cseppentést választjátok, akkor 1-1 csepp kell a két füle mögé, semmiképp sem kerülhet szembe, és a sebes/kopasz részekre sem, sem olyan helyre, ahol letudja nyalogatni magáról. Érdemes a társat is lecseppenteni, ugyanígy a füle mögé, ezt a cseppentést háromszor kell megismételni, kéthetente. A lakóhelyüket ki kell ecetezni és forró vízzel átmosni, ahogyan a bútoraikat is.
Kedves Kérdező Több szempontból sem javasolom. Egyrészt gyereknek nem vásárolunk kutyát, mivel annak felelőssége mindenképp a felnőttet terheli (tartás, ellátás, költségek) másrészt a szamojed nem kezdő kutyásnak való, érdemes utána olvasni a fajtáknak. Könnyebb kutyát javasolok. (a fentiek figyelembe vétele mellett) pl golden rentriever vagy kisebb testű keverék kutyusok. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Bővebben a kutyáról: Szamojed