6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Nimfapapagájoknak (és minden hasonló méretű papagájnak) 25x25x40 cm-es odú ajánlott. A bebújó nyílás átmérője 7-8 cm legyen.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Befogott "vad" állatokat nagyon nehéz felnevelni. Nehéz biztosítani számukra az optimális táplálékot, környezetet. Másrészt a természetben az is előfordul, hogy a gyengébb, beteges egyedeket kilökik az erősebbek, egészségesek. Ezt hívják természetes szelekciónak. Én ilyen okokra gondolok az elhullásokkal kapcsolatban.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint egy ellenkező nemű társ lenne neki a legjobb. Az összeszoktatás idejére külön kalitkában, egymás mellett tartsa őket. Ha a reakciók pozitívak, utána kerüljenek egy kalitkába. Ne vásároljon túl fiatal madarat, inkább egy idősebb tojót válasszon a régi mellé.
Nekem volt egy 15 éves hím zebrapintyem! A nőstények "cserélődtek" csak mellette. Szerintem jól meglesz a két nő a két férfival és kb. hasonló méretű, de más pintyfélékkel lehet őket együtt tartani. Ha megvan a konkrét kiválasztott típus, akkor mindenképp érdeklődni kell a tulajdonságairól, tartási körülményeiről!