6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Inkább különnemű madarakat tartson együtt, ne helyezzen fel odút, és nem lesznek fiókák.
Több mint valószínű, hogy a réseken kibújnak a madarak. Kisebb rácstávolságú kalitkát válasszon.
Bármilyen tápot is kapnak, csökkenteni kell az adagot kb. 60-70 százalékra és ezt szigorúan be kell tartani. Másik lehetőség a fogyókúrás tápok etetése, a ráírt adagoknak megfelelően. És csak semmi nasi. Részvétem a sértődött macskapillantásokért! :)
Ez a védekező taktikájuk ezeknek a teknősöknek. Ha megzavarják őket (akár a kézbevétel is ilyen), bűzös szagú folyadékot bocsátanak ki. A hímekre jellemző különösen ez a viselkedésforma. Ezt csak meg lehet előzni azzal, hogy nem stresszeljük az állatokat.
A leopárdgekkó éjszakai életmódot folytató hüllő. Mint ilyen, nem igényli a simogatást, a közvetlen kapcsolatot; sőt nagyon könnyen be is stresszelhet. Ezért azt tanácsolom, hogy ha nem szükséges, inkább ne mozgassák.