6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Igen. A kiscicáknak mindnek opálosan kék színű szemük van, amikor még kicsik. Azt, hogy melyikből lesz későbbiekben kékszemű felnőtt, nem könnyű megállapítani. Vannak fajták, amelyeknek bizonyos egyedei garantáltan kékszeműek. pl. bikolor színű perzsák, sziámiak, stb., és egyes fehér színű macskák is.
Az a tény, hogy 12 hónaposan még nem tüzel a kutya, semmi problémát nem jelent. Az angol bulldog szukák között vannak olyanok, amelyek későn érnek be és ritkábban tüzelnek a későbbiekben is. Valószínű, ő ebbe a típusba tartozik. Tüzelni fog hamarosan, türelmesen kell várni. Ha nem tenyésztési célzattal vásárolta meg az ebet, ez egy kis szerencse is.
A tünetek nincsenek összefüggésben a fogváltással. Ha egy állat nem mozog és nem is nyel, akkor mihamarabb orvoshoz kell vinni, mert valami komolyabb betegség lehet a tünetek hátterében.
A kardinális pintyek még nálunk igen ritka madárnak számítanak. Fajtól függően 80-100.000 Ft-ba kerülhet egy pár. Ha elküldi számomra elérhetőségeit (e-mail, telefon), megpróbálok Önnek segíteni: Árnyék András (e-mail: info@bonapartemadar.hu)
Én biztos, hogy nem fogom elpaterolni a kutyámat, ha gyermekem születik. Hiszen így legalább majd állat közelében nőhet fel, sokat tanulhat, tapasztalhat az állatokkal kapcsolatban, ami csak előnyére válik. Egészségügyi szempontból egyébként sokkal kritikusabb kockázat levinni a gyermeket az utcára, hagyni, hogy beleszippantson a levegőbe, horribile dictum homokozóba, vagy (még veszélyesebb!!) gyermekek közé engedni! Egy otthon, igényesen (féreghajtás, oltások, tisztán tartás, rendszeres állatorvosi vizit) tartott eb kockázata nevetségesen kicsi a várható előnyök mellett. Egyszóval lelketlenség egy (főleg 12 éves!!!) család kedvence (ráadásul gyermekszerető boxer!) kutyát eltenni a háztól láb alól!