6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Legjobb lenne megmutatni állatorvosnak! (Bőrgyulladás, toklász, allergia, rossz szokás, unalom, végtagfájdalom stb. lehetnek az okai.)
Nem hiszem, hogy éhes. Ez rossz szokássá tud alakulni. Még így fiatal korban érdemes leszoktatni, mert később zavaró lesz!
Meg kellene próbálni lefárasztani az egyedül hagyás előtt. Talán ez segít. A DAP-ról nekem sincs saját tapasztalatom, de érdemes lenne kipróbálni! Sajnos nincs jobb ötletem. De gondolom egy idő után megszokja az egyedüllétet.
Nyugodtan! Legyen egészséges, oltott és féreghajtott. Ha nagyon precíz akarok lenni, akkor "szűrésre" is érdemes lenne elvinni (FLV, FIV, FIP), de én nem vinném... És persze, hogy lehet lakásban tartani, ha ezt szokja meg, akkor ezt szereti. Legalább kevesebb baleset éri és kevesebb betegség fenyegeti! És nem fog furcsán viselkedni.
A kanárik - akárcsak minden madár - társas lény. Vannak poligám és monogám fajok. Lehet őket párban tartani, de nagyobb méretű kalitkában párban tartás esetén fiókákra is számíthat. A hímek egyedül többet fütyülnek, de párban jobban érzik magukat.