6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan. Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
A tünetek súlyosnak tűnnek, ezért sürgősen vigye állatorvoshoz! Természetesen lehet megfázás, de gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket.
Mindenféleképpen kapja meg az antibiotikumkúrát, mozgassák folyamatosan, és vastagon almozzák be a helyét, hogy puhán feküdjön. A puha alom megakadályozza a felfekvések kialakulását, és jót tesz a lábak vérkeringésének is.
Hirtelen elhullások esetén mindig mérgezésre kell gondolni. Gyakran előfordul, hogy a nyulakra raknak mindenféle kutyának, illetve macskának való kullancs- és bolhaűzőt. Ez méreg a nyúl számára, ami miatt rángógörcsök kíséretében elpusztul. Természetesen más oka is lehet a mérgezésnek. Ha kertben tartották az állatokat, akkor a permetlé, mérgező növények, patkányméreg, vagy más vegyszer is okozhatta a halálukat. Sokszor egy frissen felbontott táp az oka a megbetegedésnek. Mindenesetre érdemes kinyomozni, mi volt az ok, hiszen ez később segíthet az új nyuszik egészségének megőrzésében.
Nagyon gyakran előfordul ez a viselkedési forma. Ha szeretne kiskutyákat, akkor a tüzelés alatt és az azt követő 2 hétben tartsa folyamatosan együtt a két kutyust! Általában a tüzelés harmadik hetétől várható a párosodás. Ha azonban nem szeretne kölyköket, akkor a tüzelés alatt és az utána következő két hétben sem ajánlatos együtt tartani őket.