6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, mitől vált szőrtelenné az állat farka. Szükség lehet bőrkaparék, vagy szövetminta vizsgálatára is. Ehhez pedig elkerülhetetlen, hogy felkeressék a kezelő állatorvosukat.
Őszintén szólva nem foglalnék állást a cica ügyében, mert nem láttam, nem kezeltem, de valószínűsíthető, hogy immunrendszeri probléma volt az alapbetegség, és ahogy olvasom, a kolléga is megpróbált mindent, hogy megmentse... Ha megbízható helyről veszi a másik cicát, akkor nem hiszem, hogy megismétlődnek újra a dolgok. Csak azt tegye meg, hogy az előző macska helyét, dolgait cserélje le, takarítsa ki. Így biztos lehet abban, hogy ha esetleg ürített kórokozót, azzal ne fertőzze az új jövevényt.
Üdvözlöm! Nagyon jó kérdés! Megelőzésre 2 oltás , két hetes időközzel a javallott. Ha már elkapta, keresse fel sürgősen állatorvosát, mert a tünetek súlyosságának megfelelően széles terápiás sávú ellátást igényel!!
Sajnos az akvárium nagyon kicsinek mondható, ami nem jelenti azt alapvetően, hogy nem lehet benne élőlényeket tartani, de ezen halakat semmiképpen nem ajánlanám ekkora akváriumban huzamosabb ideig tartani. A "nyálkás valamiről" igen kevés információt adott meg, de minden bizonnyal valamilyen algaféle lehet. Az algák okának és megszüntetésének módjai egy külön igazán nagy témakör, alapvetően, ha nincsen növény az akváriumba, akkor nagyon könnyen el tudnak szaporodni, de ugyanez igaz nem kielégítő szűrésnél, nem megfelelő világításnál stb. Többet kell tudni az akváriumról és az adott algafajról is, hogy visszaszorításának és megelőzésének módját meghatározhassuk. Az akvárium teljes takarítását mindenképpen kerülje el a jövőben, alkalmazzon rendszeres részleges vízcserét, és mivel feltételezem szűrése sincs, legalább egy szivacsszűrőt tegyen bele, hogy minél tovább élvezhesse halai szépségét (és lehetőség szerint minél előbb szerezzen be egy nagyobb akváriumot)! :)
A dobermann életkorára és állapotára tekintettel valószínűleg javulás nem várható. Ha úgy vélik, hogy már nagyon szenved, euthanasia javasolt. Sajnos így látatlanban pontos diagnózist nem tudok felállítani. A rottweiler esetleg ízület- és porcerősítő tablettát kaphat, de sajnos ettől függetlenül a nagytestű kutyáknál az ilyen típusú betegségek idős korban gyakran előfordulnak.