6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Nem, ez nem lehetséges. A kutyák, 3-6 hónapos koruk között váltják a tejfogaikat rendes, végleges fogakra. (Fog vagy íny betegsége vagy sérülése azonban lehet a rágás kiváltó oka!)
Az elmondottak alapján valószínűleg csak zsírszövetről van szó, de egy tapintásos vizsgálattal az állatorvos egyértelműen meg tudja nevezni. A következő vizsgálat alkalmával kérje erre állatorvosát!
Bizonyára izgalmas kérdés, hogy a duzzanat mitől lehet (pl. gyulladás, ödéma, fertőző betegség), és azt mi váltotta ki, jelen esetben azonban ezeknél sokkal fontosabb, hogy az állatot mielőbb elvigye állatorvoshoz, különös tekintettel arra, hogy az állat nem tud vizelni. A vizsgálat során valószínűleg arra is választ fog kapni, hogy mi van a tünetek hátterében.
Vitaminokkal kell dúsítani az eleséget. Vagy vegyenek mellé párt.
Miért kell erről leszoktatni ? Kérdésében az izgalmi állapot és a fegyelmezés közötti összefüggést nem igazán értem. Minden kutyának természetes, hogy egy izgalmi szintre kerül és egy fajta üdvözlési rituáléval köszönti a gazdit. Amennyiben ennek mértéke, formája nem kívánatos, - akkor ennek kezelésére megfelelő tréningmódszerek vannak. A fegyelmezés lehetőségeinek leírása meghaladja ennek a fórumnak a terjedelmi lehetőségeit.