6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
A véres vizelet nem feltétlenül nőgyógyászati eredetű problémára utal. Sokkal gyakrabban fordul elő húgyúti megbetegedés miatt. Javaslom, hogy vigye állatorvoshoz a kutyust! Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Ha a kutya megissza, adjon neki teát, de feltétlenül, minél hamarabb vigye el állatorvoshoz! Ha az antibiotikumos kezelés hatásos volt, nem érdemes gyógyfüvekkel kísérletezgetni. Vagy ha mégis, kérje ki homeopata állatorvos tanácsát!
Üdvözlöm! A veleszületett vízfejűség (hydrocephalus) kórjóslata az 5% esélynél a szakirodalom szerint azért jobb, de kétség kívül nem jó. Az esetek egy része javul idővel, egy része romlik, egy része pedig változatlan marad. A vízhajtós, és szteroidos kezelés javíthat a tüneteken, de valószínűleg teljesen nem fogja megszűntetni azokat, és mellékhatásaik miatt hosszú távú kezelésre nem alkalmasak. Az egyetlen oki terápiás lehetőség az ún. "ventriculoperitoneal shunting", ami azt jelenti, hogy az egy bizonyos agykamrából egy "járatot" alakítanak ki, ami a hasüregbe vezeti el az agyban nagy nyomást okozó folyadékot. Az eljárást egyes amerikai egyetemeken és specialista központokban végzik el, az eredményességet 80%ra becsülik, de esetleges komplikációkkal is számolni kell (fertőzés, a sönt "eldugulása", stb)
Ha már nagyon előrehaladott a fertőzés mértéke, akkor érdemesebb az ilyenkor előírt gyógykezelést alkalmazni a házipatika helyett. Az állatgyógyszertárakban kapható Ivermectin light spot on készítmény megfelel a célnak, vagy keressen fel egy állatorvost a kezeléshez. Az atkaölő sray-vel az üres kalitot és környékét fertőtlenítse.
Lehet pároztatni az injekció után.