6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Galambhimlő ellen érdemes immunizálni 2-3 hetes korban, Oltóanyagot állatorvos írhat fel, aki választ fog adni további kérdéseire is (ár, kiszerelés, stb.). Ha az állomány még nem esett át himlőn, akkor érdemes a összes madarat kezelni.
Díszhalak tartásánál alap követelmény , hogy levegőztető készülékkel szereljük fel akváriumunkat. Oxigén nélkül nem tud kialakulni az akvárium biológiai háztartása. Mesterséges környezetet hozunk létre állataink számára ezért különböző technikákkal rá kell segítenünk. Törekedjünk arra ne csak el legyenek, hanem jól is érezzék magukat. Ideális hőmérséklet 24-26 C.
Nagyobb wattszámú lámpa magoldja a problémát, úgy helyezze el hogy legyen alatta egy napozópont (pl. szikla vagy farönk) és legyen egy hűvösebb búvóhely is ahová az állat elhúzódhat. Kb ennyi az ideális terrárium.
Persze! A hüllők viszonylag jól tűrik a hűmérsékletváltozást ha nem hirtelen következik be. A legegyszerűbb ha a lavorba a medencéből mer ki egy kis vizet és a takarítás alatt abban van. Arra azért figyeljen hogy amikor visszateszi, akkor se legyen a víz más hőfokú. Egy olcsó hőmérő megoldja ezt a gondot.
3-4 kg-os, kistermetű, fejlődésben lévő cica nem számít kórosnak...