6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Kedves Éva! kérem olvasson bele a következő cikkeinkbe: Ivartalaníttassuk-e a szuka kutyát? Az ivartalanítás következményei 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? Maradjon kandúr? Legyenek kölykei? Az ivartalanításról pro és kontra Kellemes böngészést!
Elméletileg műtéttel lehet javítani a látásán, a kora miatt azonban nagyon kockázatos a beavatkozás...
Előfeltétel, hogy a kutyát a lakáson belül a helyére kell tudni küldeni és ott kell maradnia - függetlenül a TV műsortól. Ezt követheti a "pozitív büntetés tréning": a kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. A negatív éményt követően azonnal a helyére kell küldeni.
Kedves Gazdi! Először is engedje meg, hogy gratuláljak a cicához, igen-igen szép kor ez a 21 év! Az Ön által említett gyógynövényes készítménnyel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatom nincs, de utána néztem az összetételének, és ezek szerint, - ahogy Ön is írta -, két gyógynövényt és néhány ásványi elemet tartalmaz, így nyugodtan adhatja a cicának is, természetesen a megfelelő adagolásban. További egészséges, boldog éveket kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Phacoemulsificatos eljárással talán az Állatorvosi Egyetemen végzik, de szerintem túl kockázatos beavatkozás lenne a kutyusnak, és a lehetséges szövődmények sem elhanyagolhatóak...