6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Kedves Andrea! Elképzelhető allergiás megbetegedés, de az is lehet, hogy az ún. légcső-kollapszus áll kedvence tüneteinek a hátterében. (Erről nemrégiben írtam egy cikket a www.haziallat.hu oldalon.) Mindenképpen érdemes lenne allergia-vizsgálatot végeztetni, és nem ártana kideríteni, hogy a légcső milyen állapotban van. Akármelyik lehetőség igazolódik is be, léteznek rájuk szelíd gyógymódok. Szívesen segítek, akár a vizsgálatok elvégzésében, akár a további kezelésben, - ha szeretné. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea 06 (20) 928-4425
Nem tudom, milyen vizsgálatokat végztek a kutyán. Fontos lenne egy hasi ultrahang és esetleg egy röntgen vizsgálat is. A jó étvágy melletti nagyfokú fogyás gyakran daganatos megbetegedés miatt alakul ki, de ki kéne zárni a cukorbetegséget is (főleg, ha feltűnően sokat iszik a kutya). Ehhez vér laborvizsgálatra lenne szükség.
Napi 1x elég az etetés. A táplálék szükségletük testsúly függő 4-6cl magkeverék/nap. Az etetés idejét gyorsan megszokják. Ha fiókák vannak, akkor természetesen több eleség is fogy. Hogy mennyivel, az szintén a fiókák fejlettségétől függ.
Tisztelt Kérdező! A kölyök állatok 24-48 óra alatt kiszáradnak, ha nem szopnak, ami elhulláshoz vezet. Tehát ha lábra tud állni, ha reszketve is 3 nap után, akkor feltehetően szopik valamennyit. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet még csak tippelni sem az esetleges kóroki tényezőkre, mert a leírt tünetek mögött az (átmeneti) energiahiánytól a fejlődési rendellességig bármi lehet. Tisztelettel: ddr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.