6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Ez főként attól függ, hogy Ön milyen szakértelemmel, mennyi időt szán a nevelésére, gondozására, tanítására és mennyi időt tölt el közös éllettérben a kutyával. Kb. 2 hét és 2 hónap között.
Ahogy nő a gida a másik tőgyre is rá kellene szoktatni. Fogyasztható a tej (egészséges állatról lévén szó).
Ha egy kutya vagy macska embernek sérülést okoz, az állatot mindenképpen hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni 2 hétre, és ennek a megfigyelésnek az eredményétől függően döntenek arról, hogy a sérült embert kell-e oltani veszettség ellen, vagy sem? Az állat persze ezer más okból is lehet beteg, de az eljárás ettől függetlenül ez. Javaslom, sürgősen keresse meg a lakóhely szerinti hatósági állatorvost, illetve a helyi ANTSZ-t is.
Egy 8 hetes kutyakölyöknek százféle baja lehet, akár hirtelen is, így csak nagyon általánosságban lehet erről bármit mondani. Bizonyára lázas, ettől lehet a gyengeség, a remegés. A leghasználhatóbb tanács az, hogy minél előbb vigyék el állatorvoshoz!
Kérem vigye el az állatorvoshoz, valószínűleg egy Röntgenvizsgálatra lesz szükség.