6376. Kutya az irodában: 17 dolog, amire figyelned kell a kollégák és a kedvenced érdekében
Magaddal vinnéd a kedvenced a munkahlyedre is? Elmondjuk, mit kell átgondolnod, hogy zökkenőmentes legyen kutyusod beilleszkedése!
Magaddal vinnéd a kedvenced a munkahlyedre is? Elmondjuk, mit kell átgondolnod, hogy zökkenőmentes legyen kutyusod beilleszkedése!
A gyerekek sokat tartózkodnak a szobájuk padlóján, ott játszanak, szaladgálnak, ha elfáradnak, akkor megpihennek. Nagyon fontos kérdés tehát az, hogy milyen legyen a szoba padlózata ahhoz, hogy igazán kényelmesnek és biztonságosnak érezzük.
Az autópálya-matrica árak évente változnak. Több típus is elérhető belőlük, és jármű-kategóriánként eltérő összeggel kell számolnunk, ha vásárolni szeretnénk belőlük. A különböző típusok közül azonban nem mindegy, hogy melyiket választjuk, mert az egyikkel jobban, míg másikkal rosszabbul járhatunk. És hogy hogy éri meg a legjobban 2023-ban? Lássuk!
A nappali berendezésére fordítjuk talán a legnagyobb figyelmet. Nemcsak a tévé vagy a kanapé kiválasztása bír óriási jelentőséggel, hanem a szekrénysoré is. A modern nappalikba LED-es szekrénysort javasolnak a lakberendezők. De vajon mik az előnyei ennek a bútornak?
“A jó pap holtig tanul”, tartja a közmondás, ami egyre igazabb a ma emberére, hiszen napjainkban az élethosszig tartó tanulás, a lifelong learning már szinte elvárás saját magunk és mások felé is.
A szájüreg vizsgálatát javaslom,a fogak és az íny állapotát,fekélyek vagy sérülések jelenlétét kell megnézni.Ha ezek nincsenek akkor idegi eredetű is lehet a szájrángás,ebben az esetben rosszabb a kórjóslat,B vitaminok adagolása javallott.
Kedves Enikő! Korán lett elválasztva a kutya, 8 hetes kora előtt egyáltalán nem ajánlott. Sokszor nem ugyanazt a tápot kapja az új helyen enni a kutyus, amit addig megszokott, ez + az elválasztás is kiváltó ok szokott lenni hányás, hasmenésnél. Ha az állatorvos már kezeli a kicsit, akkor hamarosan meggyógyul. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>
A tapasztalt jelenség sajnos valóban összefügghet a műtéttel, ill. az ivartalanítással, de ezt előre nem igen lehetett volna megjósolni. Vélhetőleg a hólyag záróizomzata nem tud kellő erővel szorítani. Ezen tényleg nehéz gyógyszerrel segíteni.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.