6376. Kutya az irodában: 17 dolog, amire figyelned kell a kollégák és a kedvenced érdekében
Magaddal vinnéd a kedvenced a munkahlyedre is? Elmondjuk, mit kell átgondolnod, hogy zökkenőmentes legyen kutyusod beilleszkedése!
Magaddal vinnéd a kedvenced a munkahlyedre is? Elmondjuk, mit kell átgondolnod, hogy zökkenőmentes legyen kutyusod beilleszkedése!
A gyerekek sokat tartózkodnak a szobájuk padlóján, ott játszanak, szaladgálnak, ha elfáradnak, akkor megpihennek. Nagyon fontos kérdés tehát az, hogy milyen legyen a szoba padlózata ahhoz, hogy igazán kényelmesnek és biztonságosnak érezzük.
Az autópálya-matrica árak évente változnak. Több típus is elérhető belőlük, és jármű-kategóriánként eltérő összeggel kell számolnunk, ha vásárolni szeretnénk belőlük. A különböző típusok közül azonban nem mindegy, hogy melyiket választjuk, mert az egyikkel jobban, míg másikkal rosszabbul járhatunk. És hogy hogy éri meg a legjobban 2023-ban? Lássuk!
A nappali berendezésére fordítjuk talán a legnagyobb figyelmet. Nemcsak a tévé vagy a kanapé kiválasztása bír óriási jelentőséggel, hanem a szekrénysoré is. A modern nappalikba LED-es szekrénysort javasolnak a lakberendezők. De vajon mik az előnyei ennek a bútornak?
“A jó pap holtig tanul”, tartja a közmondás, ami egyre igazabb a ma emberére, hiszen napjainkban az élethosszig tartó tanulás, a lifelong learning már szinte elvárás saját magunk és mások felé is.
Amennyiben egy kifejlett, ivarérett korú állatról van szó, akkor egy alapos megfigyelés során összehasonlítja az adott kutyafajta un. ´fajtastandardjával´. (www.fci.be) Amennyiben megegyezőnek találja (gyakorlatilag ugyan ezt kell/kellene csinálnia a fajtakiállításokon a bíróknak is !) A kölyök kutya esetén, amennyiben mind a két szülő rendelkezik törzskönyvvel, akkor a szülők és a kölyök DNS vizsgálata adhat egyértelmű eredményt. Csak a kérdés már egy korábbi állapotra is visszavezethető, ugyan is közismerten a korrupció okán olyan kutyák is rendelkeznek törzskönyvvel amelyek eltérnek az adott fajta fajtaleírásától.
Mindig legyen előttük tiszta alom, lehetőleg külön mindegyik állatnak saját. Amelyik rossz helyre piszkít, azt keményen meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcákat naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentesek legyenek.
Ha a fűtött lakásban lett elszállásolva, akkor szabadon engedés előtt fokozatosan vissza kell szoktatni a hidegebb időhöz. Amennyiben probléma nélkül elfogadja az eleséget, nem vergődik a kalitban, akkor érdemes lenne elengedésével egy napsütéses időszakot megvárni, mikor napközben 10 fok fölé emelkedik a hőmérséklet. A lényeg, hogy a márciusban már szabad legyen, mivel ekkor már nagyon közeleg a párválasztások időszakának vége . Kihelyezett odúval, etetővel elérhető, hogy a ház körül maradjon, szerencsés esetben szaporodjon is.
Létezik többféle táp (Royal Canin, Hill´s, Eukanuba stb.) és kiegészítő (Dermanorm, Lavet stb.), de elsősorban a szőrhullajtás okát kellene megkeresni, ami valóban hormonális ok is lehet, de összefüggésben lehet a műtéttel is...
Ilyen jellegű bódítószer nincs, azonban megpróbálhatnák természetes úton koptatni a körmeit. Lehet kapni un. kaparófákat. Ha hozzászokik ennek használatához, nem kell többé bajlódni a karomvágással.