6391. 10 kistestű kutya, akik kis lakásban is jól érzik magukat
A kis lakás nem jelenti azt, hogy nem lehet kutyád! Ez a 10 kutya egy kis lakásban is nagyon boldog lesz!
A kis lakás nem jelenti azt, hogy nem lehet kutyád! Ez a 10 kutya egy kis lakásban is nagyon boldog lesz!
Milyen tünetekre érdemes figyelni, honnan lehet tudni, ha a kutyánk refluxos, és mit lehet tenni?
Kezdő makettezők körében örök dilemma, hogy milyen eszközzel érdemes dolgozni: szórópisztollyal, vagy ecsettel? Nincs konkrét recept, ahányan vagyunk, annyiféle szokás és megoldás. Az alábbi cikkben különféle módokról írunk, illetve bemutatjuk előnyeiket, hátrányaikat!
Ha nyitott szemmel járunk a világban, akkor nap mint nap számtalan piaci változásnak lehetünk szemtanúi. A sok közül az egyik ilyen markáns változás az órák szegmensét érinti, ahol az informatika és a kommunikáció fejlődése alapvető és mélyreható változásokat generált az elmúlt években.
Egy elektromos kandalló amellett, hogy hasznos, külsőre is igen tetszetős, amely jól mutat a nappaliban. Nemcsak meleget szolgáltat, amely kellemes hőérzetet biztosít az otthonodban, hanem dekorációként sem utolsó. Sokat javíthatsz vele a helyiség kinézetén és hangulatán.
A 37,2C fok, még a tyúkféléknél is csak bújtatási hőmérséklet. Ezen keltetni elhúzódó kelést, kelésgyenge fiókát jelent. Ajánlom figyelmébe Dr. Bogensfürt Ferenc : A keltetés kézikönyve című művét, amely nagy segítség még a tapasztalt tenyésztőknek is. A papagáj tojások középhőmérséklete a keltetés első felében 37, 8, a második felében 37,5, a bújtatáskor (utolsó 2 nap, vagyis 1 nappal kevesebb, mint a tyúkalakúaknál)37,2C fok. Ezeket betartva 18-19 napra kelnek a fiókák. A rozella keltetéskori páratartalom igénye megegyezik a baromfikéval(afrikai,dél-amerikai papagájok nagyobb páratartalmon kelnek). A neveléshez használjon kézzelnevelő tápot, amit az első napokban egészen vízszerű állapotban kell a fiókáknak adni, különben nem tudják megemészteni.
Ilyen esetben ne várjon, sürgősen keressen fel egy állatorvost! Ha az az állatorvos, akihez járni szokott a görénnyel, nem tud mit mondani, vigye el máshova is minél előbb!
A kutyák húgyúti fertőzéseit (hasonlóan az emberekéhez) többféle kórokozó előidézheti, amelyek antibiotikum érzékenysége nem határozható meg találgatás alapján. Célszerű a célirányos kezelést igénybe venni, vizelet bakteriológiai vizsgálata (+rezisztencia) alapján, és ennek eredménye szerint megválasztani a használandó antibiotikumot. A lelet elkészültéig pedig széles hatásspektrumú készítményt szokásos adni, ezekből is többféle AUV készítmény elérhető. Viszont az a véleményem, hogy véres vizeletet több más ok is előidézhet, így talán jobb lenne mégis inkább már most állatorvoshoz fordulni, és nem vaktában kezelni antibiotikummal.
T. Bíborka! Gondot biztosan nem okoz a dolog, bár felnőtt szukának talán nincs ekkora vitamin igénye, a felesleget kipisili... kérdés milyen koszton él , ahhoz kell igazítani avitamin bevitelt. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Balázs, ha biztosak abban, hogy "nem történt semmi", akkor a kutya valószínűleg álvemhes. Ez egy idő után magától is megoldódik, súlyosabb esetben állatorvos tud segíteni a problémán. Ha nem biztosak benne, hogy nem lehet vemhes a szuka, akkor ajánlott egy ultrahang-vizsgálatot végeztetni. Üdvözlettel Dr Fekete Balázs