636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Igen, valóban arra utaltam, hogy lehet, nincs is daganata. Ez jelenleg egy feltételezés, amit be is kellene bizonyítani, vagy ki kellene zárni. Nagyon nem mindegy ugyanis a jövő szempontjából, hogy van, vagy nincs daganat. Ez néhány vizsgálattal kideríthető. Gyógyszereket így interneten át elvből nem nevezek meg, de higgye el, van kifejezetten a Cushing kór kezelésére való gyógyszer. Megfelelő szakember ismeri ezt, és bionyára ajánlani is fogja. De csak vizsgálatok uán és alapján.
Kedves Kérdezõ! A macskáknak nem egyszerü feladat bármilyen tablettát beadni. Féreghajtás céljára vásárolható tubusos kiszerelésû paszta,melyet nyelvére,tappancsára vagy az ételébe kenhet. Ezt javaslom csak állatgyógyszertárban beszerezni és megismételni a cicánál. Ne feledje,a macskákat negyedévente féregteleníteni kell. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi, Érdemes lenne megmutatni a kutyát állatrovosnak, lehetséges, hogy álvemhes (ha a kutya nem csak étvágytalan, de a szokásnál furábban is viselkedik: gyűjti a jáékait, követi a családtagokat stb, a tejképződés megindulásával az emlői megduzzadnak stb)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától,de lehet amiatt is mert a kutya a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni.A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Olvass tovább! Így ismerd fel a bolhaallergiát a kutyádon!