636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
A kép alapján lehet mechanikai sérülés, vitaminhiány, de gombás fertőzés is. Érdemes lenne felkeresni a helyi állatorvost a pontos diagnózis és célzott kezelés végett.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetekkel járó gerincsérv esetén csak abban az esetben várható javulás, ha a gerincvelő sérülése még nem visszafordíthatatlan. Sajnos ez a fajta elváltozás idős németjuhász kutyáknál elég gyakori. A következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal - a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ezt folytassa 3 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, akkor valószínűleg a gerincvelőt visszafordíthatatlan károsodás érte. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Üdvözlöm! A víz savanyításához patikában kapható aszkorbin savat, azaz C-vitamint javaslok. Ezt 10 g-os tasakokban lehet venni. A vitorláshal, ha huzamosabb ideig az aljzaton van, nem mozog és nem eszik, akkor ott biztosan baj van!
A levedlett régi tollak helyett újak nőnek, amik előbb tolltokban, vagyis viaszos hártyában fejlődnek ki, majd lepattogzanak a kifejlett tollról. ha huzamosabb ideig, hetekig nem válik le a hártya a tollról, akkor kézzel óvatos dörzsöléssel le lehet segíteni. Ha nagyon problémás a vedlés, úgy az esetleges vedlési problémákat okozhatja vitaminhiány, de az un. circovírus is.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! A dudor lehet vérömleny, tályog, de akár daganat is...