636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Minden papagáj tartható házban, ha egy igazán értelmes, kedves madárra vágyik, akkor egy kézzel nevelt nagypapagájt válasszon!
Ha a vérzés elállt, akkor gond nem lehet. Az elkövetkező napokban csak lágyeleséget és vizet tegyen a madár elé. (lágyeleségek: reszelt gyümölcsök, zöldségek, túró, sajt, gyári készítmények CÉDÉ, Orlux) A későbbiekben fontos az ülőrúd helyes megválasztása. Természetes faág, kb. 1,5/2,5 cm-es átmérőkkel. Csőrkoptató is szükséges, szépia, fenyőtoboz, csőrkoptató (gipszből).
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Véleményem szerint a madár tojó. Ez rövid időn belül kiderül (tojásrakás).
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)