636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
A szőrhullást a fültő- és tarkótájékon nemcsak ekcéma okozhatja, hanem inkább gombásodás vagy atkásság. Ha a kenőcs kenegetése ellenére rosszabbodott a helyzet és a nyuszi rosszul viseli a szagát, akkor el kell hagyni a kenőcs használatát, és kezelni kell gombásságra vagy atkásságra, amit orvos állapíthat meg.
A talp bőrének pirosodását sok minden okozhatja. Rendszerint a nagyobb testsúly, a rossz talpazat, hajlam, illetve az irritáció a fő ok. A vitaminhiánytól is lehet gyulladásos a bőr. Az Ön esetében javasolnék alomcserét, több vitamin adását, és ha elhízottak a malacok, akkor a testsúly rendezését. A Neogranormon nagyon jó bőrpuhító, emellett még körömvirágos krémmel is érdemes kenegetni a lábat.
A szem könnyezésének sok oka lehet: huzat, megfázás, fertőzés, fogprobléma, stb. Minden esetben javasolt megmutatni állatorvosnak a nyuszit, hiszen komolyabb betegség is lehet a háttérben, és kezelésre szorulhat.
A kisnyuszinak hathetes koráig az anyja mellett a helye. Addig nyúltejen él, és mellette már meg lehet kóstoltatni vele a szénát, majd fokozatosan adagolni neki a répát, almát, stb. Ha kéthetesen nincs rá mód, hogy az anyjával legyen, akkor starter nyúltápot, és esetleg kecsketejet lehet neki adni, amire nem mindig reagálnak kedvezően, gyakran van tőle hasmenésük.
Érdemes lenne állatorvossal átnézetni a kis állat száját, hátha fognövekedési problémáról van szó. Esetleg ételmaradék van a szájában, amit a nyelvével próbál eltávolítani. Ha kislány degu van a közelében, akkor még az udvarlási magatartás sem kizárt.