6406. Megtalálták a dallasi állatkertből eltűnt császárbajszú tamarinokat
Megtalálta kedden a rendőrség a dallasi állatkertből eltűnt két császárbajszú tamarint egy elhagyott házban.
Megtalálta kedden a rendőrség a dallasi állatkertből eltűnt két császárbajszú tamarint egy elhagyott házban.
Farsangi programokkal: jelmezes felvonulással, látványetetésekkel, állattréningekkel és kedvezményekkel várja a látogatókat a Fővárosi Állatkertben.
Előbújtak a medvék a Szegedi Vadasparkban, és bár szikrázó napsütés fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. Mit is jelent ez?
Tovább javult a járványhelyzet, így a Nébih enyhített a baromfik betelepítésére vonatkozó ideiglenes szabályokon.
Majdnem kilencven évvel megalapítása után Belgrád közvetlen központjából egy szigetre helyezik át a belgrádi állatkertet annak érdekében, hogy a nándorfehérvári várnak is helyet adó Kalemegdan felkerülhessen az UNESCO világörökségi listájára.
Kedves Gazdi, adjanak időt a kiscicának, hogy megszokja az új helyet és elfogadja az új gazdikat, még csak két napja hozták el, idő kell, hgy bizalmába fogadja Önöket. Kicsi még, és ilyenkor gyorsan változik, hamarosan játszadozó kis ördög lesz :) ebben kis társa is segítségére lesz.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Miért nem viszi állatorvoshoz, ez még nem jutott az eszébe? A gyerekét sem vinné?? A háziállat a mi felelősségünk, nem csak egészségben, de betegségben is!!!! A tartós hányás, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Hát ez sok mindentől függ, érdemes egy pár napig figyelni, hogy rendesen eszik e és rendes bélsarat ürít e..ha nem akkor pedig megmutatni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvosnak. Üdv-Éva
Ez függ a megevett takarmány mennyiségétől, eltérő típusú takarmányt eltérő gyorsasággal emészt meg az állat, a hőmérséklet is befolyásolja, az állat aktuális állapota (stresszhatások, vedlés, szaporodás) Így hát a 2-5 napos ürítgetés elképzelhető, hogy normális...