6406. Megtalálták a dallasi állatkertből eltűnt császárbajszú tamarinokat
Megtalálta kedden a rendőrség a dallasi állatkertből eltűnt két császárbajszú tamarint egy elhagyott házban.
Megtalálta kedden a rendőrség a dallasi állatkertből eltűnt két császárbajszú tamarint egy elhagyott házban.
Farsangi programokkal: jelmezes felvonulással, látványetetésekkel, állattréningekkel és kedvezményekkel várja a látogatókat a Fővárosi Állatkertben.
Előbújtak a medvék a Szegedi Vadasparkban, és bár szikrázó napsütés fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. Mit is jelent ez?
Tovább javult a járványhelyzet, így a Nébih enyhített a baromfik betelepítésére vonatkozó ideiglenes szabályokon.
Majdnem kilencven évvel megalapítása után Belgrád közvetlen központjából egy szigetre helyezik át a belgrádi állatkertet annak érdekében, hogy a nándorfehérvári várnak is helyet adó Kalemegdan felkerülhessen az UNESCO világörökségi listájára.
Valószínű, hogy még fiatalok, rutintalanok a madarak. A zebrapintyek költésében mindkét szülő résztvesz. Ha a hím nem segít, akkor könnyen beleunhat a tojó is a kotlásba. A tojásevés gyakran jelentkező, de orvosolható probléma. Legyen a tenyészpár előtt állandóan ásványianyag utánpótlás, hetente többször kapjanak tojásos lágyeleséget (egészen a költés megkezdéséig, majd kelés előtt pár nappal lehet újrakezdeni). A tojások keltetéséhez a leírtaknál némiképp több kell. Elsőként egy keltetőgép, majd nem kevés rutin a borsóméretű fiókák felneveléséhez. Vagyis bízza a madarakra a költést és fiókanevelést.
Mielőbb vigye el állatorvoshoz a macskát, aki majd megmondja, mi a teendő!
Mindenképpen el kellene vinni hozzáértő állatorvoshoz a baziliszkuszt és megmutatni neki. A láb duzzanatával járó betegséget leggyakrabban sérülés, sebfertőzés szokott okozni. Ezek elkülönítése és gyógykezelése mindenképp állatorvosi feladat.
Kedves Ibolya! Ez talán a legnehezebb kérdés amit feltehet egy gazdi az állatorvosnak. Hosszú évekig szeretett kedvencünk felett kell döntenünk ilyenkor. Természetesen minden esetben a gazdié az utolsó szó! Az állatorvos legfeljebb javaslatot tehet. Önnek kell látnia azt a pillanatot amikor már tényleg csak szenvedés a cica élete. Természetesen, ha csak inni hajlandó, enni nem, eléhezés lehet a következménye. Léteznek kifejezetten hatékony étvágyfokozó készítmények macskáknak! Ha folyadékot hajlandó csak fogyasztani, megpróbálhatunk a vízbe energia és vitaminpótló készítményt keverni. Szóba jöhet az infúziós kezelés is, hiszen ilyenkor közvetlenül a véráramba tudunk juttatni a folyadékon felül tápanyagot is. Sajnos bármit is teszünk, AZ a nap egyre közeledik. Kérem próbálja meg valamelyik fenti segítséget igénybe venni.
Kedves Rebeka! A lovának meg kellene vizsgálni a fogazatát. Meg kellene vizsgálni a vérét. Elképzelhető, hogy a lovának valamilyen szervi baja van. Forduljon ló-specialista állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Szilvássy Levente