6411. Bravúros műtétet hajtottak végre a Vadmadárkórházban
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Egy 30 éves alentejo masztiff lett minden idők legöregebb kutyája - írta a BBC hírportálja pénteken.
A kutyák farkasvonyításra adott reakcióit vizsgálták az ELTE etológusai. Érdekes eredmény született. Szerintetek a ti kutyátok, hogy reagálna a vonyításra?
Egy Hajdú-Bihar vármegyei gazdaságban magas patogenitású madárinfluenza-vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, az állategészségügyi hatóság védő- és megfigyelési körzeteket jelölt ki - írja az MTI.
Az már elég régóta kiderült, hogy az ember alapvetően a majmoktól származik. Rengeteg hihetetlen képességre tett szert az emberiség az évtizedek során, de az állatoknak is vannak olyan képességeik, amelyeket az evolúció során elvesztett az ember. A kitartás, a lojalitás vagy éppen az erő olyan képességek, amelyek miatt tényleg tisztelhetjük az állatokat. Nem csoda, hogy rengeteg cég választott a logójának valamelyik nagyszerű állatot, hiszen így azt mondhatják el magukról, hogy rendelkeznek azadott állat bizonyos tulajdonságával. A következőkben megmutatunk néhány céget, amelyeknek logója állatokat is tartalmaz.
Kedves Szabolcs, igen, van fogamzásgatló a macskáknak, de nem jó sem a macskának (nem egészséges), sem Önnek, mert nem kifizetődő. Ivartalaníttassa őket, egyszerűbb.Ezen az oldalon minden infót megtalál az ivartalanításról >>
Nos, én azt gondolom, hogy nem találgatniuk kell a szóba jöhető lehetőségeket, hanem mielőbb el kell vinni a cicájukat egy (jó) állatorvoshoz és alaposan meg kell vizsgáltatni!
Kedves Érdeklődő, adja oda nekik a gyógyszert hússal, a cestal cat és a drontal cat is jó választás. A férgehjtót külön gyártják kutyának és macskának, nem csereberélendő! Van paszta a macskáknak is, de csak kicsiknek szokták adni. Ha nem megy, vigye el őket állatorvoshoz, majd ő beadja nekik.
Mégis azt javasolnám, hogy nézesse meg állatorvossal, mivel az orrfolyás nemcsak fertőzéses, ha nem allergiás eredetű is lehet. Ha fertőzéses, akkor bizonyos esetekben lehet humán gyógyszereket adni.
Kedves Érdeklődő, nem szokás ezekkel összetenni a meggyhasút és igen, szaporodáskor agresszív. Az sem mindegy, hogy mekkora az akvárium. Ez lenne az optimális tartásuk: Tudományos név: Pelvicachromis pulcher (Boulenger; 1901) Szinonímák: Pelvicachromis sacrimontis,Pelmatochromis subocellatus kribensis, Pelmatochromis pulcher kribensis, Pelmatochromis pulcher, Pelmatochromis kribensis, Pelmatochromis camerunensis, Pelmatochromis aurocephalus, Bíborhasú sügér Magyar név: Meggyhasú sügér Csoport: Sügérek Származás: Afrika; Nigéria. Testhossz: 8-10 cm. Természetes élőhely: Holtágak, folyók. Viselkedés: Szaporodás idején területvédő. Táplálkozás: Ragadozó (természetes körülmények között gerincteleneket fogyaszt). Szaporítás: Könnyű, rejtett tereptárgyra ikrázik. Medence: Minimum 80 literes; Halnépesség: 80 literre 1 pár; Dekoráció: Rejtekhelyeket kínáló sziklák az ikrarakáshoz, sok növény és gyökér. Hőmérséklet: 25-26°C pH: 4,8-7,5 Keménység: 0-12 NK° Várható életkor: 5-8 évMegjegyzés: A Pelvicachromis pulcher több színváltozatban létezik, akárcsak a hozzá közeli fajok, mint a P. taeniatus, P. subocellatus. Ezért a halak jó közérzete érdekében figyelni kell arra, hogy a különféle fajok és a Pelvicachromis nemzetség fajai ne kerüljenek egy akváriumba. Viszont egy nagyobb (150-200) literes medencében nem rokon fajokkal kiválóan társítható, nem csak afrikai halak kerülhetnek mellé, de amennyiben biotóp medencét szeretnénk, akkor a kongólazacok, molnárlazacok, bozót-, és pillangóhalak kitűnő választásnak bizonyulnak. Nem kedvelik túlságosan a megemelkedett nitrit, nitrát, ammónia szintet. Tartása kezdőknek sem jelenthet komolyabb kihívást. A hím és a nőstény színeikben különböznek egymástól, ezért könnyű felismerni őket. A nőstény egy sziklahasadékba, fél kókuszdióba vagy virágcserépbe teszi le az ikráit, melyeket azután mindkét szülő őriz, de talán a nőstény a gondosabb.