6416. Vigyázz a kutyádra, ha a Margitszigeten szoktál sétálni vele!
Állatkínzás gyanúja miatt hivatalból eljárást indított a XIII. kerületi rendőrkapitányság a Margitszigeten szétszórt mérgezett kutyatáp miatt.
Állatkínzás gyanúja miatt hivatalból eljárást indított a XIII. kerületi rendőrkapitányság a Margitszigeten szétszórt mérgezett kutyatáp miatt.
A tavasz kiemelt fecskevédelmi időszak, amiben a lakosságnak és az önkormányzatoknak óriási szerepe és felelőssége van -hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) közleményében, amelyben emlékeztetnek: az utóbbi húsz évben a fecskék fele eltűnt Magyarországról.
Guiness rekorder lett Pat, a kilencéves és 210 napos egér: a San Diego-i állatkertben élő rágcsáló a legidősebb, emberi gondozás alatt álló egér a világon.
Kihalás szélén állnak a franciaországi hiúzok, a populáció legfeljebb százötven felnőtt egyedre csökkent - írta a The Guardian című brit napilap online kiadása hétfőn.
A világszerte veszélyeztetett kerecsensólymok európai uniós állományának kétharmada Magyarországon fészkel. A hazai ragadozó madárfaj védelméért folytatott munkát az Európai Unió LIFE programja is támogatja.
Kedves Caterina! Sokat ne várjanak már vele. Ötletem meg lenne, de azt sem tudni, hogy első vagy hátsó láb, abban biztos vagyok, hogy nem a kullancscsípés az oka. Üdvözlettel: r.
Mindenképp állatorvoshoz kellene fordulni, mert a gyulladás többféle okból is kialakulhatott, speciális ellátást igényelhet. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Az októberi valószínüleg csak egy rövid, csonka ivarzásvolt (split oestrus), a mostani elméletileg a "szabályos". Mindezek ellenére és a biztonság kedvéért végeztessen el fizikális és ultrahangos vizsgálatot!
T. Caterina! Azt gondolom, hogy az udvarolgatás közben valami trauma érhette. Lehet ez leugrás, leesés , de a kerítés alatt is beakadhat a lába. A havanes fajtában nem ritka a térdkalács ficama, és ez gyakran trauma hatására alakul ki. De lehet még keresztezőszalag szakadás, vagy csipőizületi betegség is ( ebben is több minden lehet). Szerintem szükséges a kivizsgálás. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Biztos, hogy az anya cica kora miatt nem lehet problémája, ha eddig egészséges volt. feltétlen vigye vissza az állatorvoshoz, ha rosszabbodott az állapota. Kölyök állat könnyen kiszárad és kiéhezik néhány nap nem evés után is.Vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, mi lehet a baja.Más vírusos betegségek is léteznek a macskanáthán kívül, melyeknek nincsenek olyan jellegzetes tüneteik. Pl. leukózis, macska AIDS, ferőző hashártyagyulladás. Vérvizsgálattal ezek a betegségek gyorsan diagnosztizálhatók.