6416. Vigyázz a kutyádra, ha a Margitszigeten szoktál sétálni vele!
Állatkínzás gyanúja miatt hivatalból eljárást indított a XIII. kerületi rendőrkapitányság a Margitszigeten szétszórt mérgezett kutyatáp miatt.
Állatkínzás gyanúja miatt hivatalból eljárást indított a XIII. kerületi rendőrkapitányság a Margitszigeten szétszórt mérgezett kutyatáp miatt.
A tavasz kiemelt fecskevédelmi időszak, amiben a lakosságnak és az önkormányzatoknak óriási szerepe és felelőssége van -hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) közleményében, amelyben emlékeztetnek: az utóbbi húsz évben a fecskék fele eltűnt Magyarországról.
Guiness rekorder lett Pat, a kilencéves és 210 napos egér: a San Diego-i állatkertben élő rágcsáló a legidősebb, emberi gondozás alatt álló egér a világon.
Kihalás szélén állnak a franciaországi hiúzok, a populáció legfeljebb százötven felnőtt egyedre csökkent - írta a The Guardian című brit napilap online kiadása hétfőn.
A világszerte veszélyeztetett kerecsensólymok európai uniós állományának kétharmada Magyarországon fészkel. A hazai ragadozó madárfaj védelméért folytatott munkát az Európai Unió LIFE programja is támogatja.
Hát... lehet. Vagy mégsem lányok? Akkor is lehet. Ha egyik fiú, másik lány, akkor meg végképp lehet. De az is lehet, hogy csak örülnek egymásnak.
Ha a madár csak esetenként tüsszög, akkor nincs nagy baj. Az általam tartott madarak is tüsszentenek néha. Ez még nem jelent feltétlenül valamilyen betegséget. Ha a madár megfázott és azért tüsszög, akkor egy kamillás gőzölő-kúra, valamint antibiotikum adása javasolt. A madár tartózkodási helyén emelje meg a hőmérsékletet (30 °C-ra). A lámpázás nem feltétlenül fontos, a kondicsepp helyett én negyedévente egy multivitaminos kúrát ajánlanék. (1 ml 1 liter vízhez, 7 napon át, ilyenkor csak a magkeverék és a vitaminos víz legyen a madár előtt.) Bármilyen folyékony multivitamin készítmény megfelelő, pl. Jolovit, Hema készítmények, Univit, stb.
Ha véletlenül bent marad a feje, az nem okoz semmi gondot. A szervezet egy idő után kilöki. A fertőző anyagok a potrohban vannak, ezért a lényeg, hogy azt mihamarabb eltávolítsuk, még ha bele is szakad a dög. Sajnos egyik kullancsirtó sem nyújt 100%-os védelmet!
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
A probléma megoldását valószínűleg az akvaterrárium méretének növelése jelentené. Kifejlett ékszerteknős esetén az akváriumi (vízterületi) rész minimum hosszát cm-ben úgy lehet megkapni, ha a teknős páncélhosszát megszorozzuk 5 cm-rel. Az akváriumi rész szélességét a teknős páncélhosszának 3 cm-rel való szorzata adja. A vízmélység kb. 30-40 cm legyen. A szárazterület a vízterület legalább egyharmada legyen. A fentiekből következik, hogy egy kifejlett hím és nőstény ékszerteknős tartása számára a 120x60x60 cm űrméretű akvaterrárium az ideális. A 40 l-es akvárium túl kicsi számukra.