6431. Ismerd meg a 2023-as év madarát!
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
Ma már több területre is találhatunk profi megoldásokat nyújtó szoftvereket. Kivétel nélkül ide tartoznak a kép-, hang- és videószerkesztő programok is, amelyek között felelhetünk igazán népszerű termékeket is.
Manapság már életünk szerves részét képezik informatikai eszközeink, hiszen napi szinten alkalmazzuk őket. A munkánkban és az otthoni szórakozásban egyaránt jelentős a szerepük, azonban operációs rendszer nélkül csupán élettelen váz volna a legkorszerűbb számítógép is.
Csaknem 10 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a Magyar Madártani és Természetvédelmi Intézet (MME) január végén indított országos felmérésének összesítése szerint.
Először választották meg az év lepkéjét, amely a fecskefarkú pillangó lett. A kezdeményezéssel a természetvédelmi problémákkal érintett fajokra szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) lepkevédelmi szakosztálya.
A rejtett here lehozatalának sikere függ az állat életkorától (4 hónaposnál idősebbnél rosszabbak az esélyek) és a here pozíciójától. Ha a hasüregben van, akkor 25-30%-nal több esélyt nem látok, ha viszont a lágyékcsatornában, akkor 75-80% is lehet a sikeresség. Hangsúlyozom, hogy a rejtettheréjűség genetikai hátterű, öröklődő betegség, és ezért az ilyen állat a tenyésztésből kizárandó! Ha nem sikerül gyógyszeresen lehozni, akkor 5 éves koráig műtétileg el kell távolítani a hasűri herét, mert daganatos elváltozást szenvedhet!!!
Kifejezett shar-pei specialista kollegát nem ismerek, de ajánlani tudom a FELICAVET rendelőt (Budapest 1118, Rétköz u. 16.), ahova sok shar-pei jár.
Mivel a kutya elmúlt már 1 éves, és nem sikerült a feltétlen kötődést kialakítani nála, azt tudom tanácsolni, forduljon a legközelebbi kutyaiskolában dolgozó szakemberhez, aki gyakorlatban tud segíteni. Mi Budapesten vagyunk elérhetők, cím és telefon a szaknévsorban.
Minden antibiotikum receptköteles, a köhögés és torokgyulladás általában vírusfertőzés következménye. Azt ajánlom, forduljon állatorvoshoz, mert egy-két injekció után gyógyul a beteg, így meg hosszú ideig húzhatja.
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00