6441. Tilos agancsot gyűjteni, ha nincs engedélyünk
A gím- és dámszarvasok tavasszal elhullajtott agancsának engedély nélküli gyűjtése lopásnak, illetve szervezett hajsza esetén állatkínzásnak minősül - írja közleményében a Pilisi Parkerdő.
A gím- és dámszarvasok tavasszal elhullajtott agancsának engedély nélküli gyűjtése lopásnak, illetve szervezett hajsza esetén állatkínzásnak minősül - írja közleményében a Pilisi Parkerdő.
Hazánkban egyedülálló ritkaságok, krokodilfarkú bütykösgyíkok érkeztek a bécsi állatkertből a debreceni Nagyerdőbe.
Aleks, a szibériai husky 22 napot élt túl a romok alatt a törökországi Hatayban, ahol február elején pusztított földrengés.
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A labdarúgás a világ egyik legnépszerűbb sportja, amelynek világszerte több milliárd rajongója van.
A madárka sajnos franciavedléses, így lehetséges, hogy sosem lesz röpképes. A "fehér valami" a vedléskor leváló tolltokok maradványa. Kapjon két naponta tojásos lágyeleséget (egy kávéskanálnyit) és legyen előtte ásványianyag készítmény, vagy legalábbis szépia. A papagájokat általában nem zavarja a televízió, számítógép monitor, de a kalitját semmiképp nem tenném a tévé mellé. Javaslok egy antiparazita kezelést. Ha megszokta az új helyét, akkor türelemmel megszelídíthető.
A vakaródzás, tollhullás lehet természetes vedlési folyamat része is. A "tépkedés" valószínű, hogy a vedléssel járó fokozott tisztálkodás része. A biztonság kedvéért egy atkamentesítés elvégezhető (pl. a kisállat-patikákban kapható Ivermectin light spot on készítménnyel).
A talált cicával jó lett volna azonnal állatorvoshoz menni, mert egy csomó fertőző betegséget hordozhat, amiből néhányat az ember is elkaphat. Szinte biztos, hogy bolhás és bélférges; ezek okozhatják a soványságot és a hasmenést is. Az ilyen cicák feljavító diétáját nagy körültekintéssel kell végrahajtani, mert a hirtelen sok táplálék is okozhat anyagcserezavarokat, például hasmenést. Tehát féreghajtás, bolhairtás, speciális diéta. És mielőbb válasszon a cicának egy állatorvost.
Felnőtt macskáknál - és kutyáknál is - a tej ivása gyakran okoz hasmenést, és ezt általában pont a laktóz okozza. Jó esély van rá, hogy a laktózmentes tej itatása megoldja a problémát, érdemes kipróbálni. Az anyamacskát egy kölyök szoptatása nem terheli meg túlzottan, főleg ha a takarmányozás kielégítő.
Miután az összes szóba jöhető szert kipróbálták, eredmény nélkül, így az a gyanúm, hogy a probléma hátterében olyan ok áll, ami nem gyógyszerfüggő. Azt viszont, hogy pontosan mi ez az ok, így nem lehet megmondani. Sőt, lehet, hogy hosszadalmas és nagyon alapos kivizsgálásokkal sem lehet majd eredményre jutni. Azt, hogy mit tegyenek, Önök helyett nehéz lesz bárki másnak megmondani. Ha elszakad a cérna, könnyen lehet, hogy jobb lesz neki olyan helyet keresni, ahol a becsurgatásai nem okoznak gondot (pl. egy kertes házban ez a probléma nem is észrevehető).