641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Tisztelt Kérdező! Mindkét megoldás lehetséges. A legyengült cicát könnyen éri baleset: nem tud elfutni kutya vagy autó elől, a többi macska is megtámadhatja. Könnyen kiszárad, kisebb a tűrése minden tekintetben. A keringése könnyen összeomlik (shock) akár a legkisebb megterhelésre is, ami azonnali halálhoz vezet. Tehát nem feltétlen meghalni megy el, de nincs ereje visszatérni. Az ilyen cicákat befogadni fokozott felelősség: már az első hasmenés, vagy bármi más rendellenesség esetén célszerű azonnal szakszerű ellátásban részesíteni (állatorvos), mert a macska saját immunrendszerére nem lehet számítani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A kép minősége nem a legjobb, mezei egérnek tűnik.
A rendelkezésre álló konkrét információ sajnos kevés ahhoz, hogy a kérést tisztességesen meg lehessen válaszolni. Jó lenne tudni ugyanis, hogy a megbetegedett és elhullott cicák mennyi idősek (voltak), be voltak-e oltva rendesen (ismétlő oltásokkal is) és azt tudni kellene azt is, hogy pontosan milyen bolha elleni nyakörvet tettek rájuk? És emellett még sok más egyéb körülmény ismerete is sokat segítene (segíthetne), például látta-e őket akkoriban állatorvos, mi volt a véleménye, stb...
Valószínüleg felfázott. Vizeletmintával "felszerelve" keresse fel állatorvosát.
Az étvágytalanság gyakran komoly problémák velejárója. Ajánlom, hogy mihamarabb vigye el egy állatorvoshoz. Lehet érdemes lenne egy vér- és röntgen vizsgálatot elvégezni. Az is lehet, hogy szörlabda ül a cicus gyomrában.