641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz!
A kutyák neme ??? Ivartalanítás ??? Mennyi idejük van a szakszerű szocializációra és összeszoktatási tréningre ??? Egyéb vonatkozásban itt olvashatják korábbi írásom ebben a témakörben: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Kedves Gazdi! A csivava miatt nem kell aggódni.:) Főleg, ha jól kijönnek a nyuszival. ha mindkettő oltva van, nem lesz baj.:) Az ivartalanítással kicsit nyugodtabb lesz az állat, de ez egyedileg is változhat.:( Mivel a nyuszi valószínűleg már 10 hónapja ivarérett, így nem valószínű, hogy a most kijött viselkedés az ivaréréssel függ össze. Lehet hogy kicsit többet van ketrecben mint eddig? A ketrecében vannak játékai? Fogkoptató, rágófa? Ezek mind mind az unaloműzés szerepét töltik be.:) Azonban az időjárás változás is előhozhat egy kis agresszivitást.:) A vedlés a nyulaknál nem évszakhoz kötött. 2 nagyobb vedlés van az életükben utána szinte folyamatosan váltják a szőrt. Persze azért a tél beállta előtt látni az új téli melegebb bundát.:) A szőrváltás így folyamatos. Segíthetsz neki, ha minden nap vagy hetente többször egy kis fésűvel- macskáknak való is jó, de biztos van már kifejezetten nyuszik számára készült- átfésülöd a bundáját. Nemrég került fel a magazin oldalára egy cikk az ivartalanításról. Ha mégis emellett döntenél, akkor előtte azért olvassad azt el.:) Szép Napot Jekkel Gabi
Elképzelhető, de az sem kizárt, hogy valmi egyéb oka (betegség) van az alulfejlettségnek. Javaslom mutassa meg a kiskutyát állatorvosának. Addig a tejpótló (kiegészítő) adása javasolt.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján Zorán tipikus, a francia bulldogokra jellemző parciális rohamtüneteket látok, erős fájdalomtüntekkel kísérve. Nagyon jó antiepileptikumok állnak a ilyen esetekben a rendelkezésünkre, a rohammentesség elérése céljából. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen tud elérni. vagy a honlapon található ügyeleti mobilszámokon. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella