641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Féreghajtást célszerű végezni
Én inkább azt ajánlanám, forduljon ezzel állatorvoshoz! Egyszerűnek látszik ugyan a feladat, de higgye el, nem annyira az a valóságban.
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Angi! NIncs semmi baj evvel a vedléssel.:) Gondolom a csivava is lesz bolhátlanítva.:) Ha mégsem vagy valahogy mégis átvinné a nyuszira, ettől sem kell megijedni. Sajnos bolhát a nyuszi akár az előre csomagolt szénából is összeszedhet- tapasztalat. A szőrét ha szétfújod látszik, hogy egészséges, rózsaszín vagy fekete a bőre. Ha látsz benne apró mákszemekhez hasonló dolgot- mintha be lenne szórva- az a bolha ürüléke. Ha sokan vannak akkor már magát a bolhát is láthatod. A bolha ürülék sajátja, ha pici vizet csepegtetsz rá olyan mintha lila festék folyna belőle.- sok cica, kutya gazdi innen látja hogy a kedvence bolhás, mert a kádban ezek a kis fekete pöttyök színt eresztenek. A bolhásság pár nap alatt megszüntethető. Bolha irtó spray-vel kezeld le a nyuszit, majd a fekhelyét. Ilyenkor egy fürösztés sem árt a nyuszinak. Aztán egy hét múlva már fürdés nélkül meg kell ismételni a folyamatot. Így az újonnan kikelő bolhák is elpusztulnak. Szóval ha ilyen eset mégis előfordul- ritka- akkor sem kell megijedni.:) Semmi baj nem lesz belőle.... Szép Napot Gabi
Látatlanul nem tudok nyilatkozni, de azt gondolom nem kell vele foglalkozni. lehet hogy megégette... vigye el orvosához megmutatni. Üdv