641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy allergia. Aleggyakoribb ételallergia a szója, paradicsom, sertés, marha stb. Jó lenne egy vérből történő teljes allergia diagnosztikát végezni (pl. Spot Platinum teszt 91 allergénre). Akkor lehetne az összes körülményt figyelembe venni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Biztos, hogy nincs széklet? Nem látni a ketrecben semmit? Mert a nyuszik éjjel is dolgoznak.:) Ha normálisan eszik, és szaladgál, akkor baj nem lehet. Persze előfordul, hogy egy két napig nincs széklet, de ilyenkor általában a gazdi nem veszi észre a bogyókat.:) Mit értesz furcsa viselkedés alatt?- most,. hogy közeleg a tavasz, megváltozik a viselkedésük.:)
Kedves Gazdi! Sajnos ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet semit mondani. Hiszen azt sem tudjuk, honann jön a vér, a cica orrából vagy a szájából. Egyik sem jó... Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető.
Szinte biztos hogy az évekkel ezelőtt elfogyasztott konyhai törlőkendő már nincs a bélcsatornában. Ha teljes bizonyosságot szeretne akkor röntgen kontrasztanyagot kell a kutyával etetni és azután néhány óránként röntgenfelvételt készíteni a hasüregről.
Kedves Gazdi! Ezt sajnos nem lehet előre megmondani, de a legtöbb esetben nem gond az összeszoktatás. Természetesen a macska nagyon önfejű, és ahány cica, annyiféle a reakció. A kutyus még fiatal, ilyenkor azért könyebb az összeszoktatás. Természetesen létezik a kutya és a macska közötti barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%). Az alábbi cikkek segítenek az összeszoktatásban: Kutya-macska kulisszatitkok >>Hogy jön ki a macska más állatokkal? >>A macska piszkálja a kutyát >>A kutya kergeti a macskát...