641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Napi 1-majd 1,5L tejet naponta
Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. Mesterséges táplálás >>
Kedves Zsolt! Valószínűleg idegrendszeri problémáról van szó, de azért kivizsgálnám a kutyust. Ez magában foglalna egy vérlabor és egy kardiológiai vizsgálatot... Ha a tünetek fokozódnának, azaz egyre hosszabb görcsös rohamok és eszméletvesztés jelentkezne, akkor szinte majdnem biztos epilepsza a diagnózis, ami folyamatos kontrollt és kezelést igényel...
Kedves gazdi, az étvágytalanság első jel arra, hogy valami gond van, ráadásul a kiskutyák bélrendszere nagyon érzékeny. Így javaslom , hogy látogassák meg vele az állatorvosukat.
Kedves Olvasónk! Ez tipikusan olyan kérdés, amivel nem lehet látatlanban mit kezdeni.. 2 éves golden - szuka? Kan? ivaros vagy ivartalanított? Oltásai megvannak? Belső szervi probléma netán ízületi? Javaslom, hogy keressen fel egy állatorvos kollégát..