641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A képre nem tudok mit mondani. Mutassa meg állatorvosnak, ő meg tudja mondani, lát-e rendellenességet a cica lábán. A kora tavaszi macska már felnőtt, nincs szüksége kölyök tápra. Ivartalanított szobacicának való tápok teljesen megfelelőek.
Kedves Anna! Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, egyeztetni a tartási körülményeket. Üdv-Éva
Én is az ivartalanítást javaslom, már csak azért is, mert idősödő kan kutyákban a prosztata daganatok ill. megnagyobbodások is kivédhetőek ezzel. Ha nem múlnak el a kis csomók a műtét után 1-2 hónapon belül, esetleg növekedésnek indulnak, sebészi eltávolítás és szövettani vizsgálat javasolt.
Nem szívesen szólok hozzá olyan kutya kezeléséhez amelyiket nem is láttam és mondok véleményt olyanokkal szemben akik az állatot több féle módon is megvizsgálták. De a tüdővizenyő - aminek kezelésére a Furosemid hivatott - általában a kisvérköri nyomás emelkedése miatt alakul ki, ennek oka pedig leggyakrabban a szívműködés elégtelensége. Tehát én még nem zárom ki a szívelégtelenség lehetőségét ilyen nagyvonalúan,hanem tovább vizsgáltatnám a szív működését egy EKG segítségével.
Sok minden lehet: sok féreg (volt már féregtelenítve?), elakadhatott egy csont, végbélmirigy megbetegedés stb. Otthon nem fogják tudni kezelni, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát.