641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A cica lázas, ezt leesés nem okozhatta. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A vércukorszint megállapításának legpontosabb módszere a vérben mért cukorérték. A vizelet csak tájékoztató, nem mindig pontos. Egyébként vissza kellene vinni a kutyust a kezelőorvoshoz, aki mindnen bizonnyal vérvizsgálatot rendel el, amiből majd látszik, hogy mi okozta a görcsöket, hipoglikémia vagy egyéb ok, pl. epilepszia. Előfordulhat valóban ún. szteroid indukálta hiperglikémia, ami idővel rendeződhet, de ezt is a vérvizsgálat tisztázhatja. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Pedig el kellene vinni állatorvoshoz, eltávolítani azt a képletet és nem ártana szövettani vizsgálatot is csináltatni belőle. Ha daganat, annak nincs helye az állaton. Ha nem az, akkor pedig megnyugszanak.
1./ Állatorvosi vizsgálat - mert szervi baja lehet. 2./ Az előző lemenéskor valamitől megijedt és ennek a hatására jelentkezik a tünet.
Kedves Kérdező! A problémát tartási,takarmányozási hiányoságok okozzák leggyakrabban. Helyszínen kell állatorvosnak látnia. Dr Puskás Gábor