641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Gabi! A CREA 8,9 valószínűleg elírás, mert a normál tartomány 40-170 között van. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Minden nyuszinak kell a külön ketrec-mert kell nekik a magánszféra- a nyuszi még idős korban is tud szaporodni- és ezzel állandóan zaklatnák egymást...
A leírt viselkedésnek nincs köze az orrához és a szaglásához, azzal biztosan nincs baj. Fokozottan érdeklődik az izgalmas szagok iránt, ilyenkor izgatott lehet. A jelenség két dolog lehet: vagy a yorkiknál gyakori légcsőszűkület (röntgen vagy inkább endoszkópos vizsgálat tudja ezt igazolni), vagy az ártalmatlan un. visszafelé tüsszentés(reverz sneezing), ami a csukláshoz hasonlóan akaratlagosan nem befolyásolható és nem igényel kezelést. Ilyenkor pár másodpercre fogja be picit az orrlyukait, erre általában megszűnik. Párszor lehet, hogy ismételni kell. Ha nem múlik a roham, a légcsőszűkület a valószínű. Azzal forduljanak állatorvosukhoz.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra, de jó lenne megnézni ultrahanggal is. Elég sok probléma szóba jöhet pl. vese-, máj-, bélrendszeri betegség, akár daganat is.
MIndenképpen és minél hamarabb vigye állatorvoshoz. Még az sem kizárt, hogy szemész állatorvosra is szükség lehet, de a minimuma za, hogy lássa orvos!