641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A babéziózis kacifántos és elég alattomos betegség. AZ, hogy az Imizol kezelésre látványosan jobban lett, indirekt módon is bizonyítja, hogy jó volt a feltételezett diagnózis. A kérdés az, hogy közben készültek-e laborvizsgálatok, vannak-e vér eredmények? Ez ugyanis nagyon fontos, mert igazából ezzel lehet a betegség lezajlását nyomon követni, illetve azt figyelni, hogy milyen mértékű volt a vörösvérsejt pusztulás, és milyen a regenerációja. Fontos tudni azt is, nem alakult-e ki heveny veseelégtelneség, ami sajnos gyakori szövődménye a betegségnek. Beszéljék ezt meg feltétlenül a kezelőorvosával!
Kedves László! A biokémiai vizsgálatok jó része elvégezhető humán laborban is (vércukor stb.), de az autoimmun betegség diagnosztikája abszolute fajspecifikus, próbálkozni sem érdemes vele. A vérkép meghatározásban szintén nagyon jelentős eltérések vannak. Összeségében nem ajánlom, mint ahogy mi sem végzünk humán vérvizsgálatokat. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ellenőrizni kell a hasnyálmirígy működését (vérvizsgálattal), valamint a cica pajzsmirgyhormonszintjét, mert ezek is gyakori okok. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A sebre Betadint kellene ecsetelni, de érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak pontos diagnózishoz. Lehet, hogy egy tályog, amit idegen test behatolása, például drót szúrása okozott, de nem zárható ki egy korábbi fertőzés tünete sem.
Sok a kérdés, de kevés a konkrétum. Az, hogy egy állatorvosnak ez volt a véleménye, még nem jelent semmit. Lehetséges az a diagnózis is, amit a kolléga felállított, de lehet, hogy tévedett. Az autoimmun betegségek (amelyek nem fertőzőek, hanem speciális allergiás problémák) egyre gyakoribbak, de ezt megfelelő vizsgálatokkal (tesztekkel) igazolni lehet, vagy ki lehet zárni. Nem elég csak kimondani, be is kell bizonyítani. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost is, és alaposan vizsgáltassák ki a kutyájukat.